czwartek, 2 maja 2013

Inspiracje na Wielkanoc - Joanna Góżdź

Dzięki uprzejmości portalu Polska Gotuje, mogę napisać kilka słów wspomnianej w tytule książce.
Pomysły z tej książki możemy wykorzystać nie tylko w Wielkanoc, okazuje się iż odrobina fantazji sparawia, iż możemy " wyczarowac" małe/duże dekoracje na stól i nie tylko;)Na wstępie książki znajduje się przejrzysty spis treści, dzięki któremu możemy od razu zajrzeć na stony, które nas interesują. Książka jest zaopatrzona w przepiękne zdjęcia, szczegółowe opisy jak wykonać dekoracje czy dania: krok po kroku.
Niezależnie od tego, czy Wielkanoc za czy przed nami - książka ta jest warta 
 uwagi. Zaskoczymy dzięki niej domowników i gości ciekawymi dekoracjami w domu, wcale nie  wydając przy tym ogromnej ilości pieniędzy. Tutaj dowiadujemy się, jak przyjemnie i tanio zrobić dekoracje na (nie tylko) Wielkanocny stół. 
Inspiracje - Mazurek
Znajdziemy tu także porady jak farbować jajka (zaopatrzone w zdjęcia, które "pokazują" nam efekty końcowe), dowiemy się również jak wyeksponować pisanki, które zrobiliśmy sami - czy też przy pomocy naszych pociech ;) Książka zawiera też propozycje bukietów, tworzonych przy użyciu skorupek jaj oraz
przepisy na smakołyki Wielkanoce, np.: Kajmakowy zajączek, Mazurek z kajmakiem i słonymi migdałami.
W książce zamieszczono także szablony, dzięki którym możemy wykonać, zajączka, ptaszka -  dzieci będą chętnie Nam pomagały.

Inspiracje- Pisanki

 Jeszcze raz zachęcam do sięgnięcia po tą własnie pozycję, tym bardziej iż cenowo jest dostępna dla większości z nas.
Inspiracje na Wielkanoc
Tytuł: Wielkanocne inspiracje
Autor: Joanna Góźdź
Wydawnictwo: Buchmann
Logo